Ta strona używa Javascript. Proszę włączyć JS w przeglądarce.

Badanie żywej kropli krwi

Zapraszam na mikroskopowe badanie żywej kropli krwi.

Jest to technika badawcza służąca ocenie zdolności organizmu do utrzymania wewnętrznej stabilności, zwanej homeostazą. Niekonwencjonalna, bezbolesna metoda, polegająca na pobraniu kropli krwi z opuszka, poprzez nakłucie lancetem. Potem jej obraz jest oglądany pod mikroskopem na trzech różnych powiększeniach. Ocenia się erytrocyty i osocze. Z obrazu leukocytów można ocenić spadek odporności i słabą immunologię.

Z jednej kropli można wiele odczytać:

  • m.in. wykryć jaja i larwy różnych pasożytów (glisty ludzkiej, przywry, motylicy wątrobowej, lamblii, tasiemca).
  • Stwierdzić obecność grzybów - candida, struktur krystalicznych - złogów kwasu moczowego, szczawianów, zakwaszenie organizmu przez niewłaściwą dietę.
  • Zniekształcenia krwinek czerwonych (erytrocytów), które odzwierciedlają stan odżywienia, poziom żelaza, kwasu foliowego, witamin z grupy B, a także białek i kwasów tłuszczowych.
  • Wykryć obecność metali ciężkich, bakterii, blaszek miażdżycowych, zniekształcenie erytrocytów, agregację trombocytów, ilości niestrawionych białek i tłuszczów!
  • Pozwala zauważyć zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, obciążenia organów, obecność alergii, kryształów ortofosforowych, moczowych, nawodnienie organizmu, zagrożenie zatorowością, stany zapalne, zagrożenia kamieniami w układzie moczowym, obciążenia wątroby, nerek, problemy z tarczycą, nieszczelność jelit, obecność dobrego cholesterolu HDL oraz złego LDL, stan zakwaszenia krwi i wiele innych.

Przygotowanie do badania.

Jeśli ma się odbyć rano, to najlepiej jest przyjść na czczo, uprzednio wypijając pół litra wody w dwie godziny przed badaniem. Nie należy pić kawy ani herbaty. Jeśli po południu, to zaleca się ostatni posiłek zjeść dwie godziny przed badaniem oraz wypić dwie szklanki wody przed przystąpieniem do zabiegu.

Badanie trwa od 40 minut do 1 godziny. W obserwacji badania może uczestniczyć rodzina.

*UWAGA! Interpretacja obrazu krwi nie jest badaniem medycznym, nie zwalnia z wykonywania badań analitycznych zleconych przez lekarza w specjalistycznych placówkach służby zdrowia.