Ta strona używa Javascript. Proszę włączyć JS w przeglądarce.

Refleksoterapia

Zapraszam do gabinetu na lecznicze zabiegi refleksoterapii.

Refleksologia - nauka o sferach odruchowych/punktach znajdujących się na stopach, dłoniach i twarzy, które są projekcją energetyczną i pomniejszeniem energetycznym narządów i układów całego ciała ludzkiego.

Refleksoterapia - to leczniczy masaż punktów/stref odruchowych znajdujących się na stopach, dłoniach i twarzy.

Refleksologia postrzega człowieka w sposób całościowy. Wpływa na zdrowie umysłu, ciała i ducha. Podejście holistyczne refleksoterapeuty pomaga dotrzeć do źródła zaburzeń. Nie skupia się tylko i wyłącznie na danym narządzie, które daje dolegliwości. Zabieg wprowadza organizm pacjenta w stan równowagi organizmu tzw. homeostazy. Stymuluje siły samoregulacji, regeneracji - przywracania zdrowia.

Refleksoterapia może być stosowana w każdym wieku, pomaga ludziom starszym, zwłaszcza cierpiącym na bóle reumatyczne.Jest polecana również ludziom młodym, którzy są zestresowani i poprzez styl swojego życia, często popadają w depresję. Ten rodzaj terapii jest polecany dla każdego, kto pragnie pozostać zdrowy i poprzez pobudzenie sił witalnych chce przeciwdziałać zaburzeniom energetycznym w swoim ciele.

Ten rodzaj terapii przeciwdziała chorobom a stosowany przy pierwszych oznakach schorzenia - nie dopuszcza do ich rozwoju. Celem refleksoterapeuty jest działanie w ten sposób by dana osoba odzyskała fizjologiczny stan równowagi - zdrowie. Za pomocą tej terapii organizm leczy się sam, a refleksoterapeuta uaktywnia i stymuluje do działania procesy samoleczenia. Pomaga organizmowi naturalnie i prawidłowo funkcjonować m.in. eliminować toksyny z organizmu i odblokowywać meridiany. Dlatego refleksoterapia oddziałuje na wszystkich trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym. Masaż leczniczy pobudza przepływ energii życiowej Qi, usuwa blokady energetyczne na meridianach i w ten sposób nie dochodzi do zaburzeń na tzw. poziomie energetycznym, których skutkami są konkretne schorzenia.

Zabieg to skuteczna i bezpieczna metoda terapii. Polega na uciskaniu odpowiednich punktów znajdujących się na stopach, zwanych refleksami. Każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny, bądź część ciała. Stopa jest odzwierciedleniem ogólnej kondycji organizmu. Poprzez uciskania tych miejsc za pomocą kciuka i palców - docieramy do źródeł choroby, poprawiamy krążenie, stymulujemy układ nerwowy w celu uregulowania zaburzonych funkcji, harmonizujemy poziom hormonów.

Z zabiegów mogą korzystać zarówno osoby starsze jak i dzieci, ponieważ jest to metoda bezinwazyjna i nie powoduje skutków ubocznych. Refleksolog pracujący na kilku obszarach powinien dobrać terapię indywidualnie, biorąc pod uwagę preferencje oraz przeciwwskazania i oczekiwania klientów.

Przeciwwskazania do zabiegu: ciąża o prawidłowym przebiegu (nie należy masować refleksów narządów rozrodczych), ciąża zagrożona, ciężkie infekcje przebiegające z gorączką, złamania, uszkodzenia stóp, choroby wymagające leczenia chirurgicznego, grzybica stóp, stany zapalne naczyń żylnych i układu limfatycznego.
*UWAGA! Refleksoterapia nie jest zabiegiem medycznym, nie zwalnia z wykonywania rehabilitacji zleconych przez lekarza w specjalistycznych placówkach służby zdrowia.